גדי, שאלתי 2 שאלות, והן נמחקות - האם אתה מחקתן?

אם כן - מה לא היה טוב בשאלותי?
להלן ציטוט שאלותי (למקרה שהן נמחקו מתקלה):
1. בהמשך לתגובתך בהודעה: ויטמין די לחולים חדשים, מאיט את קצב חיסול תאי הבטא?
גדי, כתבת שבמחקר ה LADA נתנו מינון של 20 יח' ליום ובמחקר על סוג 1 נתנו 10 יחידות ליום!!! האם לא נפלה טעות בדבריך? (אתה כתבת במיקרוגרם, ותרגמתי לפי היחס 1 מק"ג = 40 יח').
2) בהמשך לתגובתך בהודעה: ויטמין D לילדים (שהמלצת שם לתת מחצית מהמקסימום שמאשרים FNB): למה אתה חושש לתת מינון שאפילו הFNB מתירים לקחת?

.

שלום לך,

אני מוחק שאלות שאני מוצא כלא רלבנטיות. איני יכול לתקן בשלט רחוק דפדפנים של גולשים. נסה לפתוח את הקישורים ממחשבים אחרים של חברים או שכנים. לא, לא נפלה טעות בדברי. אם היית יכול לפתוח את הקישורים, היית קורא את המחקרים ורואה שלא נפלה טעות בדברי אם כי אף אחד אינו חסין בפני טעויות - כולל אותי.

הבעייה היא שאיני יכול להקדיש זמן לנושאים שאני רואה אותם ש"אין עניין לציבור" שהם נושאים של ידע והשכלה כללית על ויטמין D. כל אחד מוזמן לדפדף כאוות נפשו באינטרנט. אם מדובר ב"קטנה", עדיין אענה. אם מדובר במחקרים ושאלות להבנת המחקרים, כל אחד מוזמן ללמוד לעצמו.

לגבי הקישורים, הוספתי את ה-URL בתשובתי הקודמת ששם אינך יכול לפתוח את הקישורים. אתה יכול לעשות "העתק הדבק" של ה-URL.

כמו כן, שאלתך הקודמת אינה רלבנטית מבחינת יחידות המדידה. בתשובתי הקודמת דיברתי על המחקרים בהם ניתן ההורמון האקטיבי של הויטמין. ואתה היסקת לגבי יחב"ל של ויטמין D שלוקחים באופן רגיל.

בשאלותיך יש שגיאות בנויות כבר בגוף השאלה. והן להשכלה כללית. לכן מחקתי. אני מבקש ממך שלא להכניס יותר בפורום שאלות נוספות לידע והשכלה כללית על ויטמין D. גוגל וכל האינטרנט פתוחים לפניך לצורך זה.

תודה. ובתקווה שהסברתי את עצמי.

גדי

תודה, הבנתי. ומינון מחצית מאישור הFNB זה לא ענין לציבור?

אני מתנצל אם גרמתי לך לאי נוחות. אנחנו כולנו מודים לך ומוקירים מאוד את פועליך הרבים.
לעצם הענין - הרי אחוז ניכר מהפונים בפורום הזה מתעניינים בנושא המינון, וחלקם הגדול זה ציבור משכיל הרוצה להבין את ההגיון מאחורי המלצותיך.
לגבי ההשכלה הכללית - הרי גם אתה מפרסם פה הרבה מחקרים חדשים, ואינך נמנע מכך בנימוק שזה רק השכלה כללית. והסיבה כנראה, שהינך יודע שכל ההשכלה הכללית הזו תורמת בסופו של דבר לשכנוע הציבור. וגם מאמרך (על מחקרים מטעים ובכייה לדורות) הוא אמנם השכלה כללית (ומלמד איך לקרוא השכלה כללית), אבל נכתב בכ"ז כי הציבור הוא משכיל וישתכנע כשיקבל השכלה נכונה.
וזה בדיוק מה שרציתי שיובהר נכון במחקר הLADA וכו', שאם הייתי יודע ששם נוסו רק 10-20 יח', הייתי יכול בקלות לשכנע שמדובר בהבלים. אמנם לאחר שהבנתי שזה על ההורמון האקטיבי שעליו אין לי מושג מה משמעות הכמות המדוברת, אינני יכול לומר על זה כלום כמובן.
ואתה אמנם יודע שאף שמדובר בהורמון, זה עדיין כמות קטנה, אך הציבור ישתכנע יותר ככל שיבין יותר על מה מדובר. כי אם תרצה שהציבור יסמוך עליך בלי שיבין מדוע, אז בכלל כל המחקרים שאתה מביא מיותרים - כתוב פשוט שחייבים רמה 30-40 בדם מינימום וחסל!
ולסיום אחזור על ראשית דברי, שבאמת כולנו מוקירים ומודים מאוד על תרומתך לכלל.