ויטמין d וכאבים בפרקי אצבעות הידיים

שלום,
אני בת 28, כ- 8 חודשים שיש לי כאבים בפרקי אצבעות הידיים. לפני שלושה שבועות קיבלתי תוצאות של בדיקת דם לויטמין D והתוצאה היתה 15ng/ml (אני ב"מכבי" שם הרף המינימלי הוא 20). מיד התחלתי לקחת טיפות לפי המינון שקיבלתי מהראומטולוג- 2000 יחב"ל ליום + 1200 מ"ג כדורי סידן ליום ולבצע בדיקה חוזרת בתום 3 חודשים.
הכאבים מלווים אותי כל היום והם מתגברים בעת מאמץ עם הידיים, ובנוסף בקיפול האצבעות יש תחושה כמו של "התנגדות". ביצעתי כל מיני בדיקות שונות שכולן יצאו תקינות- צילום רנטגן, מיפוי עצמות, EMG, ובדיקות דם לבדיקת דלקת כמו רמת ESR, CRP, ודלקת פרקים שגרונית.
1.האם ייתכן שהכאבים בפרקי אצבעות הידיים הם אכן תוצאה של מחסור בויטמין d? האם יש סיכוי שהם יעברו כשאני אגיע לרמה תקינה?
2.האם יש עוד בדיקות שכדאי לעשות בעקבות הגילוי במחסור בויטמין d? למשל בדיקת צפיפות עצם? ללכת לעוד רופאים? (הייתי אצל רופא משפחה, אורתופד, מומחה כף יד וראומטולוג)
3. האם המינון שציינתי בהתחלה הוא בסדר? לפי המחשבון באתר בתום 3 חודשים אני אגיע ל- 35ng/ml , שזה כבר בטווח התקין אבל לא עדיין נמוך?
4. אני מבינה שרמת הויטמין d מתייצבת אחרי 3 חודשים, אבל אחרי כמה זמן בערך אני אמורה להתחיל להרגיש לפחות הקלה, שאני אדע שאני בכיוון הנכון? בינתיים עברו 3 שבועות ואני לא מרגישה שינוי.
אני אשמח לקבל מענה וכל פיסת מידע אם יש משהו שהרופאים אולי "פספסו" או לא חשבו עליו...
תודה רבה!!

.

שלום לך,

1. כן, ייתכן שהכאבים בפרקי אצבעות הידיים הם תוצאה של מחסור בויטמין d. קיים סיכוי שהם יעברו כשתגיעי לרמה תקינה (שימי לב להדגשים).

2. נראה שהלכת לכל הרופאים שצריך. ייתכן שעקב הרמה הנמוכה של ויטמין D יש לך גם אוסטיאופורוזיס. אך לא ידוע לי שכאבים ספציפיים בפרקי האצבעות הם סימפטומים של אוסטיאופורוזיס. החלפת רופא לקבלת דיעה נוספת תמיד יכולה להיות דבר טוב.

3.המינון בסדר. אני רק יכול להציע לקחת אותו עם הארוחה העיקרית. כי על פי מחקר, מתקבלת ספיגה יעילה יותר אם נוטלים את הויטמין עם הארוחה העיקרית של היום.

4.  יש רופאים שנותנים מינון התחלתי חד פעמי של עשרות אלפי יחידות ולאחר מכן מינון ל"תחזוקה שוטפת". אני מציע לקחת 4000 יחב"ל ליום במשך חודש ולאחר מכן לרדת ל-2000 ולעשות בדיקה נוספת בתום שלושת החודשים. אם תראי שהרמה תקינה (מעל 30ng/ml) צריך להמשיך בבירור אצל הרופאים שהיית או רופאים שתחליפי.

גדי

כאבים באצבעות הידיים

וואו.. מדהים שהתאור שלך ממש תואם למה שאני מרגיש במשך תקופה ארוכה.
גם לי מסתבר יש חוסר בויטמין D ומלבד כאבים בפרקי האצבעות והידיים גם סובל מאוד מכאבים באגן צד ימין. ובכלל תחושה תמידית של קליקים ,וכאבים ברגליים שברירות בכל עצמות הגוף . מרגיש בקיצור ׳שבור׳.
בכל מקרה מרגיש שזה רק מחמיר מיום ליום .. ובנוסף פתאום ישנם ימים כאלה בודדים אמנם שאין לי כאבים כמעט אך זה עניין של יום יומיים ושוב חוזרים הכאבים בלי קשר למאמץ .

בכל מקרה ההודעה שרשמת היא מלפני 7 שנים ואשמח לשמוע עצה ממך ..
איך מרגישה כיום ומה עזר לך בפתרון הבעיה ( מקווה שאת היום בריאה).
תודה.

.

שלום לך,

מקווה שעיינת בתשובתי לכותבת הראשונה.

בכל מקרה יש לדאוג לרמת ויטמין D תקינה כדי להימנע מבעיות בריאותיות שונות. היעזרי במחשבון ויטמין D

גדי

כאבים ונפיחויות במפרקי אצבעות הידיים

שלום רב,

אני בן 55, ומזה מס' שנים מתרחשות אצלי לפעמים התנפחויות כואבות של פרקי האצבעות - בד"כ דווקא באגודלי הידיים.
זה מופיע ללא קשר למכה או חבלה, מתנפח במשך כמה ימים, כואב למדי; עקב הנפיחות לפעמים ממש קשה לי לכופף את האצבעות. בד"כ תוך שבוע זה נעלם לבד. בשנים האחרונות זה קורה לי בתכיפות הולכת וגוברת.

האם ייתכן וזה קשור לדלקת מפרקים?

.

שלום לך,

אני מציע שתתייעץ עם רופא בקשר לבעיה שתיארת

גדי