גירודים בגוף

שלום
ערכי הויטמין שהיו אצלי הם 18
לפני חצי שנה התחלתי לקחת ויטמין D - 400 - בטיפות של חברת אלטמן - בהתחלה 2000 יחידות ביום למשך 3 חודשים, ואחר כך 1600 יחידות (עוד 3 חודשים)... הערך היום הוא כ 28
לאחרונה שמתי לב שיש חלקים בגוף שהם מגרדים וזה לא נראה עקיצות יתוש מכיוון שאין אצלנו יתושים והגירודים נמצאים במקומות מוסתרים בגוף, מתחת לבגדים.
קראתי פה אחת מהתגובות שגם העלתה שאלה דומה בנושא גירודים ועקיצות והתשובה שלכם היתה שאין תופעות לוואי מסוג זה.
לדעתי זה מוזר שיש כמה "תלונות" בעניין דומה והתשובה שלכם ממשיכה להיות עדיין אותה התשובה.
אבקש שתבדקו האם באמת הויטמין גורם לכך או לא.

תודה מראש

.

שלום לך,

מספר תלונות בפורום אינן יכולות להעיד על תופעת לוואי אלא מחקרים מסודרים ומבוקרים. בכל עת יש אנשים שמסיבות שונות ומשונות מקבלים הרגשות גירודים או עקיצות.

אם (תיאורטית) ייפתחו באינטרנט פורום של אוכלי תירס או פורום לובשי חולצות ורודות, ייתכן שפה ושם מישהו ייכתוב שבסמיכות לכך שהתחיל לאכול תירס או לחילופין התחיל ללבוש חולצה ורודה (תקנית - שעברה מבחני חומרים אלרגיים) החל להרגיש גירודים או כאבי בטן או כאבי ראש וכו'.

עדיין זה לא מצביע שגירודים/כאבי בטן/ראש הם תופעות לוואי של אכילת תירס או לבישת חולצה ורודה.

סבילות לויטמין D נבדקה במינוני ענק הרבה מעבר למינון שאתה לוקח (ראה למשל מחקר בקישור http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18991184  - מינונים חד פעמיים של 300,000 יחב"ל) ובעוד עשרות או מאות מחקרים במינונים שונים.

כדי לברר סיבה לגירודים בעור, אני מציע ללכת להתייעצות עם רופא עור. רצוי כמובן להעלות בפניו את הסברה לגבי נטילת הויטמין.

גדי