מה הבעיה עם שעה 15:00- 17:00

או
8:00 - 10:00

לא יהיה יצור של הויטמין?

.

שלום אורח,

אתה יכול להתרשם מתחזית UV של השירות המטאורולוגי. זוהי תחזית אופיינית לעונת מעבר. בקיץ ניתן היה לראות יותר שעות של מדד UV גבוה. השעות של מדד UV גבוה הן השעות של ייצור ויטמין די בקצב גבוה, בשעות של מדד UV נמוך קצב הייצור של הויטמין נמוך עד אפסי. אגב, הטבלה שבמאמר כמה ויטמין D צריך לקבל מתייחסת לשעות של מדד UV גבוה

הבנתי, תודה.האם

הבנתי, תודה. האם יש לך מושג אם התכשיר הזה הוא סביר , לתקופה של חוסר חשיפה לשמש של חודשיים -------

 האם זה טבעי? או סינטטי? אחד מכיל 400 יחידות.. רופא אמר 1 ליום מספיק.. צריך לקחת 3 לדעתך? או רק אחד?

איני מכיר את התכשירים בשוק או את אופן הייצור

שלום אורח,

איני מכיר את התכשירים בשוק או את אופן הייצור שלהם. לדעתי אדם שאין לו הזדמנויות טובות להיחשף לשמש בחורף צריך כ-1000 יח' ביום בתקופת החורף.

גדי

אני מבין שלפי ה

אני מבין שלפי ה UV בזמן האחרון לפי זה http://www.ims.gov.il/IMS/All_tahazit/IsraRadiation/ אפשר לשכוח מויטמין דרך הטבע כעיקרון יש הרבה שמש בחוץ.. אבל זה לא יהיה יצור בגלל ה UV

כמובן שעם

כמובן שעם התקרבות החורף הולכת ויורדת עצמת הקרינה בגלל זוית השמש, עננות. לכן, לדעתי רוב אזרחי המדינה זקוקים לויטמין D כתוסף לפחות בתקופת החורף.

שאלתי אנשים,

שאלתי אנשים, ואף אחד לא לוקח את הויטמין הזה ולא לקח אף פעם..

איך זה שאין פרסומות בטלוויזיה או משהו?

שלום אורח,1.

שלום אורח,

1. אם היית שואל אותי לפני שנתיים שלוש על ויטמין די, הייתי אומר לך שאיני יודע בכלל מה זה ומה תפקידו אבל אני לא מוטרד כי אני אוכל מספיק ירקות, פירות, בשר ודגים (בזמנו הייתי בטעות משוכנע שכל הויטמינים באים מתוך מרכיבים אלה).

2. אף חברת ויטמינים או השמש לא החליטו על תקציב פרסום של מליון דולר. זהו אחד הויטמינים הזולים ביותר (בדוק מחירים באינטרנט) ולאף אחד אין עליו פטנט רשום. אף גוף כלכלי לא ירויח מזה הרבה כסף.