חוסר ספיגה ויטמין די

בהמלצת נטורופט לאחר תוצאות מתחת למינימום של ויטמין די התחלתי לקחת 3 פעמים ביום על קיבה מלאה, עם האוכל ויטמין די d 400 של אלטמן, בכדורים. 3 פעמים ביום עם האוכל. אחרי חודשיים לצערי דכאוני והפתעתי בדיקת הדם מראה ממש חוסר תזוזה מוחלט. כאילו חודשיים לא עשיתי דבר. ראבאק ! חודשיים אני לוקחת זאת שלוש פעמים ביום. מה קורה כאן? עם זאת כדי שבדיקת הדם תהיה אמינה עשיתי אותה בבוקר, בצום, כלומר לפני שלקחתי את הכדור של הבוקר, וגם ערב לפני לא לקחתי אותו. אחרת אם אני לוקחת ומיד עושה זה לא שווה ולא מראה תמונה אמיתית. נכון ? אודה למענה. די מדאיג. למה אין ספיגה בכלל? ממש מוזר. הבדיקה מראה בדיוק אבל בדיוק על המילימטר אותה תוצאה. איך זה יכול להיות?

.

שלום אורחת,

לא כל מינון משפיע בצורה זהה אצל כל אדם. יש אנשים שיצטרכו מינון X ביום כדי להגיע רמה מסוימת  של ההורמון 25(OH)D  (הורמון הויטמין) ואחרים ייצטרכו כפליים. אם רמת ההורמון אצלך הייתה נמוכה במיוחד (לא כתבת כמה), ייתכן שאת צריכה מינון גבוה מאד כדי להביא את רמת ההורמון למצב טוב.  אם את סובלת מבעית מעיים כלשהי, ייתכן שזו הסיבה. אני מציע שתתייעצי עם רופא "רגיל" לגבי המינון ו/או בעית הספיגה.

לגבי בדיקת הדם, אין קשר לצום או ללקיחת הכדור יום לפני הבדיקה. רמת ההורמון יכולה להישמר יציבה על פני מספר ימים.

גדי

Micellized D3 - ויטמין D שעבר המרה לספיגה גבוהה יותר.

ישנם המון סוגים של ויטמין D בשוק, אך לא כולם עברו את אותו תהליך ייצור. למעשה רוב הויטמינים אינם נספגים בגוף בכלל.
הסיבה לכך היא שכיום רוב האוכלוסיה סובלת מכבד שומני, על כן יש קושי רב בספיגת ויטמינים מסיסים בשומן.
כיום הסוגים השונים של ויטמין D אשר נמצאים על המדפים בארץ הם מומסי שומן או מומסים באמולסיה שזו תערובת של מים ושמן בתוספת תחליב אשר מאפשר את הערבוב של שניהם.

הבעיה הבסיסית היא ששמן ומים לא מתערבבים! כדי להצליח במשימה הקשה של פיזור ליפידים בסביבה מימית, תאי הכבד אורזים את הליפידים בטיפות קטנטנטת של חלבון ופוספוליפידים שנקראים מיצלות (Micelles). ואותה מיצלה יכולה להיות משונעת במחזור הדם.

תהליך המיסליזציה Micellization מגדיל משמעותית את יכולת ההמסה, הספיגה, והזמינות הביולוגית של המוצר לעומת ויטמין D בשמן או באמולסיה.

Micellized D3 הוא הצורה הטבעית של ויטמין D מומס במים אשר עבר את תהליך המיסליזציה שמייצר את אותן טיפות קטנות מהן נוצרים מבנים מורכבים יותר בספיגה גבוהה

אפשר להשיג את הויטמין בחברת Ecosupp