אי ספיגת ויטמין D

אני בת 54, סובלת מאוסטיופרוזיס, בדרגה של מינו 3 לקחתי חצי שנה סידן וויטמין די, ולאחר מכן עשיתי בדיקה נוספת, לא חל שום שינוי ברמת הסידן וויטמין די. אני מבינה שהמקור לאי שהינוי הוא העובדה שאין ספיגה של ויטמן די. איני נוטלת שום תרופות, ואין לי בעיות במעי הדק, לא כאלה שאני יודעת עליהם או סובלת מהם. מהם הבדיקות שאני צריכה לעשות כדי לברר מדוע אין ספיגה? מה אני צריכה לעשות? האם אומגה 3 הוא שמן דגים בעניין הויטמין די? אודה מאוד על תשובתך.

.

שלום אורחת,

התגובה למינונים של ויטמין די אצל כל אדם היא שונה. לא כתבת כמה ויטמין די את לוקחת ואם את נחשפת לשמש. מחקרים מראים שקביעת מינון מקסימלי של אפילו 2000 יחב"ל ביום אינו מתאים לטיפול במחלות שונות כגון אוסטאופורזיס (ראי מאמר). כדאי שתתיעצי עם הרופא שלך לגבי המינון. רוקחים ורופאים לא מעודכנים יגידו לך ש-400 יח ליום זה מספיק.

אומגה 3 זה דבר אחד. ויטמין די זה דבר אחר. אמנם המקור שלהם הוא בשמן דגים אך אם לא כתוב בפירוש על אריזת המוצר שאת קונה מה וכמה הוא מכיל, לא תוכלי לדעת.

בארצנו לא מוכרים גלולות של ויטמין די שמכילות יותר מ-400 יחב"ל. אם את צריכה מינונים גבוהים יותר, אפשר לרכוש טיפות ויטמין די בבית מרקחת או לרכוש דרך האינטרנט בחו"ל (שהיא לדעתי הדרך הזולה ביותר).

גדי