מחקר חדש המזהיר מפני נטילת יתר של ויטמין D

שלום האתר שלך מבורך אבל כדאי לתת את האינפורמציה משני צידי המתרס כדי שהציבור יידע ויחליט.
לאחרונה התפרסם מחקר לפיו כמות עודפת של הויטמין נאגרת בגוף ועלולה לגרום לבעיות בריאות לרבות חולשה ונזק לעצמות.
נכון שברוב המקרים יש חוסר וכדאי להשלימו אבל זה לא סוכריות וכדאי לנהוג משנה זהירות

.

שלום לך,

באותה מידה אפשר לכתוב כותרת "מחקר חדש המזהיר מפני אכילת יתר של שוקולד". זאת לא חוכמה גדולה להזהיר מפני רעילות של כל דבר מבלי לפרט כמויות. יין, אקמול, מרק ירקות, מרק עוף, מים (רצי מרתון מתים תוך כדי שתיה מופרזת במהלך המרוץ) וגם קיום סקס במידה מופרזת עלול להרוג רגוע

לאחרונה (דצמבר 2016) התפרסם מחקר תחת הכותרת Results of Daily oral Dosing with up to 60,000 International Units (iu) of vitamin d3 for 2 to 6 years in 3 adult males. (- הקלק על הקישור כדי לקרוא את המקור) . מדובר בשלושה אנשים שלקחו מינונים של עשרות אלפי יחידות ליום במשך שנים. והתוצאה: " No one developed hypercalcemia or any adverse events". לפי הכותרות המהלכות אימים, שלושת אנשים אלה היו צריכים למות מזמן. אבל לא.

הכותבים מסכמים: "The major finding of this case series is prolonged daily dosing of vitamin D3 with doses of 10,000 to 60,000 IU was safely tolerated " ובתרגום "גוגל": "הממצא העיקרי של הסדרה במקרה זה הוא ממושך מינון יומי של ויטמין D3 במינון של 10,000 עד 60,000 IU נסבל בבטחה"

אז כשרופא המשפחה ממליץ על 2000 או 4000 יחב"ל ליום הוא יודע מה הוא עושה. המינונים אותם אנו לוקחים רחוקים עשרות/מאות מונים מהכמויות המסוכנות.

ועוד נקודה. על פי מחקרים, בחשיפת גוף עם בגד ים לשמש למשך מספר עשרות דקות, מייצר אדם בהיר עור "ממוצע" עשרות אלפי יחידות. בימי ילדותי לא היו קרמים חוסמי קרינה וכל עם ישראל היה הולך בקיץ לחוף הים וכל אדם היה מייצר בגופו עשרות אלפי יחידות במשך בכל יום. מסתבר שעם ישראל חי ולא מת מהרעלת ויטמין D.רגוע

גדי