ויטמין D וכאבים במפרקי האצבעות

שלום רב,
רציתי לדעת אם עשוי להיות קשר בין מחסור בויטמין D לבין כאבים במפרקי אצבעות הידיים?
אני בת 29 ובחודשים האחרונים אני חווה כאבים כאלה שבאים והולכים..זה מתבטא בכאבים במפרקים האצבעות, נפיחות ואדמומיות..זה נמשך כל פעם יומיים-שלושה ונעלם..
הלכתי לאורתופד וזה אמר שהוא אינו יודע להסביר את התופעה ושזה נשמע לו מוזר שהכאבים שלי באים והולכים (לטענתו אם יש בעיה, לא הגיוני שהכאבים ייעלמו אלא יישארו תמיד).
אני לא יודעת מה לעשות וחושדת שזה קשור למחסור בויטמין D. תמיד היה לי מחסור בזה ובחודשים האחרונים לא הקפדתי ליטול את התוסף.
אני מתכוונת לעשות השבוע בדיקות דם.

האם לדעתך הכאבים עשויים להיות קשורים למחסור בויטמין D?

תודה

.

שלום לך,

לכאבים בפרקי האצבעות יכולות להיות סיבות רבות ומגוונות. בין השאר גם חוסר בויטמין D. אני מציע שתנסי להמשיך את הבירור מול הרופא (אולי רופא המשפחה) לאחר שתקבלי את תוצאות בדיקות הדם. 

בכל מקרה, יש לשמור על רמת ויטמין D תקינה כדי להימנע מבעיות רפואיות שונות.  כו כן, יש להמשיך ולצרוך את הויטמין גם כאשר תוצאת בדיקת הדם תקינה מאחר והגוף משתמש בו באופן קבוע.

גדי

היי, תודה רבה על

היי, תודה רבה על תגובתך.
לפי בדיקות הדם יצא שיש לי 100.0 nmol/L
האם זה נחשב ויטמין D בכמות מספקת?

תודה

.

שלום לך,

רמה של 100nmol/l היא רמה טובה בהחלט. 

גדי 

היי גדי, תודה

היי גדי, תודה רבה על תגובתך!
כמו שכתבתי בפוסט, חשדתי שהבעיה קשורה למחסור בוויטמין D והסתבר שרמת הוויטמין D שלי בסדר גמור (אני נוטלת תוסף)
איזה עוד סיבות יכולות להיות לכאבים באצבעות שבאים והולכים (זה מופיע בערך פעם בחודש, באגודל באמה או באצבע).
מכיוון שאורתופד אמר לי שזו כנראה לא בעיה אורתופדית והוא לא יכול לטפל לי, הומלץ לי לקבוע תור לכירורג כף יד. מצד שני הומלץ לי לקבוע תור לראומטולוג. אני לא בטוחה מי מביניהם יכול לעזור לי (והתורים אליהם מאוד רחוקים).

מה אתה חושב, מה הצעד הבא שעליי לעשות?

תודה, דנה

.

שלום לך,

איני יודע באיזה קופ"ח את. בכל אופן, בקופ"ח שלי אין בעיה לקבוע תור לרופא מקצועי במקצוע א' וגם לרופא מקצועי במקצוע ב'. תקבעי תור לשניהם. כל אחד בתאריך אחר ונראה מי יפתור לך את הבעיה. 

גדי