שאלה על מינון

כמה אני אמור לקחת.אם בבדיקת דם יצא לי 41.7 nmol/L?

קניתי כמוסות של 1000 יחבל, כמה לקחת כדי להביא לרמה טובה של הויטמין בדם?
תודה.

.

שלום לך,

לפי מחשבון ויטמין D (ממליץ לקרוא בעיון) אתה צריך לקחת כ-2000 יחב"ל ליום כדי להגיע ל- 100nm/l.  אין מתמטיקה מדוייקת לחישובי הויטמין וגם לאחר הגעה לערך מטרה יש להמשיך ולצרוך את הויטמין באופן קבוע כי הגוף משתמש בו באופן קבוע. וכדאי לבצע בדיקות תקופתיות לצורך התאמת המינון לעונות ולחשיפה לשמש.

גדי 

אם אקח...

2000 יחבל קבוע ואני צורך 3 פעמים בשבוע סרדינים או טונה, אוכל כל יום גבינה צהובה,דנונה,חלב בנס קפה,נחשף לשמש לא בקביעות, אין סכנה שאקח 2000 יחבל ואמשיך לקבל את הויטמין מהדרכים שציינתי מקודם? כלומר ייצא לי יותר מ2000 יחבל ביום.

תודה.

.

שלום לך,

תכולת ויטמין D במוצרים שהזכרת הינה מזערית, זניחה ובחלקם כלל לא קיימת. מבחינת חשיפה לשמש,זה תלוי בגוון העור שלך, שעת החשיפה, עונת השנה, איזה חלק מהגוף חשוף לשמש, גילך ועוד הרבה גורמים. כך שאי אפשר לדעת כמה ויטמין D אתה מקבל מהשמש.למידע נוסף אודות קבלת ויטמין D מהשמש אפשר לעיין ב-כמה ויטמין D צריך לקבל מהשמש. בעונה זאת של השנה סביר מאד שאינך מייצר ויטמין D מהשמש עקב הזווית הנמוכה שלה.

גדי

דווקא בסרדינים יש כמות יפה של הויטמין...

לא? כמו כן עליתי בכמות ואני לוקח 2000 יחבל,כדאי לעלות עוד לאור התוצאה שקיבלתי בבדיקת דם?

.

שלום לך,

על פי מקורות שונים שמצאתי, ב-100 גרם סרדינים יש 150-200 יחב"ל. 

גדי

דווקא כמות יחסית יפה...

האם כדאי לעלות עוד לאור התוצאה שקיבלתי בבדיקת דם? לוקח כאמור 2000 יחבל. תודה.

.

שלום לך,

כפי שכתבתי, אין מתמטיקה מדוייקת לחישובי ויטמין D והרוב זה עניין של ניסוי וטעייה. גם ספיגת הויטמין דרך מערכת העיכול שונה מאדם לאדם. איני חושב שהסרדינים שתאכל ישנו באופו משמעותי את רמת ויטמין D אצלך. אני מציע שתיקח את ה-2000 ליום ובעוד חצי שנה תעשה בדיקה נוספת.

גדי