ויטמין די בשילוב ויטמינים אחרים

קודם כל אני בשוק מהגילויים שלי פה באתר. בחיים לא חשבתי על החשיבות של ויטמין די ותמיד נמנעתי משמש ככל האפשר מתוך מחשבה שהיא מסוכנת. יישר כוח!
לפני שבועיים בערך התחילה לי אלופציה (קרחות מקומיות- זו מחלה אוטואימונית) ובבדיקות דם התברר שהויטמין די שלי עומד על 16. אני מתחילה לחשוב שיש קשר בין השניים.
לפני שאני מתחילה ליטול ויטמין די, האם מומלץ לשלבו עם ויטמין אחרים? קראתי באיזה מקום שעדיף לשלבו עם ויטמין k2 ועם מגנזיום...
תודה מראש!

.

שלום לך,

1. לגבי "אני בשוק ...", שיהיה ברור שויטמין D אינו תרופת קסם לכל הבעיות הבריאותיות. אלא שחוסר בויטמין עלול לגרום לבעיות בריאותיות שונות. הבעיה באוכלוסיה היא שעקב החשש מסרטן עור, אנשים נמנעים מחשיפה לשמש. הפתרון הוא נטילה דרך הפה.

2. לגבי שילוב עם תוספים אחרים, אני מציע שתפני לרופא עור שיפנה אותך לכל הבדיקות הרלבנטיות לנושאי התקרחות ואז יוכל להמליץ לך על תוספים ו/או תרופות בהתאם לתוצאות הבדיקות שלך.

3. לגבי הנשירה וויטמין D, אין בטחון שזה יפתור את הבעיה. אך בכל מקרה, צריך לשמור על רמת ויטמין D תקינה כדי להימנע מבעיות בריאותיות שונות. נא קראי בעיון והיעזרי במחשבון ויטמין D  כדי להעריך את המינון שאת צריכה.

גדי

תודה רבה על

תודה רבה על התשובה המהירה!