מינון רצוי של טיפות ויטמין d

גדי שלום,

ראשית תודה על האתר המועיל , יישר כוח על תשובותיך הידע הרב בנושא, כל הכבוד לך ובעיקר בריאות טובה

ולשאלתי, רמת ויטמין d בגופי נמוכה 15.4.
אני לוקחת תוסף תזונה ,טיפות בשם ויטה סורב d ' תמיסת ויטמין d3.
כל טיפה מכילה 12.5 יכ"ל.
אני לוקחת שלוש פעמים ביום לפני האוכל (עם קצת מים) 6 טיפות, דהיינו 18 טיפות ליום, 225 יכ"ל.
האם המינון מספיק בכדי להעלות את כמות הויטמין בגופי, האם נכון לקחת לפני האוכל ?
גובהי 176 ואני שוקלת 68 קילו.

ושוב תודה רבה

.

שלום אורחת,

איני מכיר יחידת מדידה שנקראית יכ"ל. אני מניח שאת מתכוונת ל-יב"ל (יחידות בין אומיות). מינון של 225 יב"ל ביום למי שרמת ויטמין D 25-OH היא 15.4 ng/ml הוא מינון נמוך מדי ולא ישפיע באופן מהותי לתיקון המצב. כנראה שאת את צריכה מינון של קרוב ל-2000 יב"ל ביום. ראי מינון ויטמין D. אפשר לרכוש טיפות ויטמין D של יצרנים שונים בבתי מרקחת. הטיפות הן בריכוז של 200 או 400 יב"ל לטיפה.

גדי

שאלה

שלום רציתי לשאול שאלה עשיתי בדיקת דם ויש לי חוסר בויטמין d תשובה היתה 17 הרופאת משפחה שלי נתנה לי מרשם לטיפות 10 טיפות לשים על לחם ולאכול ובעוד שלושה חודשים ניבדוק את זה שוב האם עכשיו זה יהיה לכל החיים או שזה גם יכול להיות זמני הרופאה אמרה לי שבדרך כלל בודקים את הויטמין d מגיל 50 וגם אם לאשה נפסק המחזור אז בודקים את הויטמין תודה

.

שלום לך,

הגוף צריך אספקה שוטפת של ויטמין D. אספקה זו מגיעה באופן טבעי ע"י ייצור הויטמין בעור כתוצאה מחשיפה לשמש. אם התגלה אצלך החוסר כפי שאת מציינת, כנראה שאינך נחשפת לשמש בכמות מספקת. לכן תצטרכי להשלים את החוסר ע"י לקיחת הטיפות באופן קבוע. כדאי לבצע בדיקה אחת לחצי שנה-שנה כדי להגיע למינון הנכון לצורך הגעה לרמה המיטבית של הויטמין בדם.

גדי