האם נטילת ויטמין D עלולה לגרום לעלייה במשקל

שלום,
אני בת 31 נשואה + 3 ילדים. לאחר בדיקת דם שעשיתי נמצא כי יש לי חוסר גדול של ויטמין D השווה ערך ל-8 .
הרופאה אמרה לי כי עליי ליטול כ-15 טיפות של ויטמין ליום.
האם נטילת הטיפות עלולה לגרום לעלייה במשקל??
תודה

.

שלום לך,

נטילת ויטמין D לא גורמת לעליה במשקל אלא להיפך, זה יכול לייעל דיאטה להורדה במשקל. ראי דיאטה וויטמין D.

גדי

ויטמין D והשמנה

כן , על פי ניסיוני כן , לויטמין הזה יש השפעה למי שכבר שמן , כאשר אדם שמן לוקח את הויטמין שהוא בעצם הורמון ורק בטעות קוראים לו ויטמין. השומן כפי הניראה יש לו את הנטיה לכלוא את ההורמון או להיפך ההורמון כולא את השומן וקשה מאד מאד לרדת במישקל ויש אף נטיה לעלות , גם אני כרגע מיתקשה בבעיה הזאת ועדיין לא מצאתי פיתרון לבעיה אני מכירה עוד אנשים שהם שמנים עם מחסור בויטמין שלוקחים אותו ומיתקשים או לא מצליחים לרדת המישקל , כרגע אני לוקחת את הויטמין מרוכז פעמיים בחודש ולפחות אני לא עולה במישקל, האם את כותבת מתוך ידיעה או הרגשה כל שהיא בבעיה?

.

שלום ריבה,

ייתכן שאצלך יש בעיה בריאותית כלשהי שמונעת ממך ירידה במשקל. בכל אופן, לקיחת ויטמין D אינה קשורה באופן ישיר בהשמנה.

גדי

אנחנו כאן שביל ללמוד ,,,,

שלום גדי
הייתי מוכנה לקבל את ההשערה שלך אם לא הייתי יודעת על עוד
5 אנשים שלוקחים את הוטמין כי חסר להם והם שמנים ופשוט לא
מצליחים לרדת במישקל (זה לא קורה לאנשים שאין להם שומן עודף כלומר לא משמינים מהויטמין אלא לא מצליחם לרדת במשקל) ואם יודעים שהויטמין הזה הוא בעצם הורמון !! הרי ידוע שאחת הבעיות המאד מאד בעיתיות זה ההשמנה שקשורה בהורמונים לא ידוע לי אם זה דבר שמעיד לגבי כל ההורמונים אלא לגבי הורמונים מסוימים , אמנם 5 אנשים זה באמת זניח ואין להסיק מסקנות מכך אבל אולי יש בזה משהו , אז בבקשה יש לך אתגר תפרסם באופן גורף באתר שלך אם יש עוד אנשים גברים או נשים שמרגישים בעיה הנושא , מי יודע אולי תגלה תגלית מעניינת , קצת סקרנות !!
הרי מה שידוע ועל זה אין עוררין זה שאנחנו לא יודעים הכל , אנחנו כאן בשביל ללמוד , אני על עצמי מרגישה שיש בזה בעיה כי כאשר אני מפסיקה לקחת את הויטמין ובצמוד לזה את הסידן , כעבור מספר ימים מתחילים אצלי כאבים בגוף לכן אני לא יכולה להפסיק את לקיחת הויטמין עם הסידן , נו תיקח את האתגר ???

המשך לכיתוב הקודם

לאחר ששלחתי קראתי שאת הסיום לא כתבתי והוא
כאשר אני מפסיקה לקחת את הויטמין אני כן יורדת במישקל אלא שאז מתחילים הכאבים בגוף , לכן אני לא יכולה להפסיק לקחת את הויטמין והסידן בצמוד

.

שלום ריבה,

אין לי ויכוח עם מה שאת מרגישה או עם מה שאת יודעת לגבי אנשים נוספים.

להרבה אנשים שמנים יש תנגודת אינסולין שזה מצב של טרום סוכרת.  במצב של תנגודת אינסולין, יש רמות סוכר גבוהות לאחר הארוחה ואז הגלוקוז אינו נקלט בתאי הגוף אלא יוצא בשתן וכך בעצם חלק מן הקלוריות שאוכלים לא נקלטות בגוף. לקיחת ויטמין D יכולה להוריד את תנגודת האינסולין ואז הקלוריות נקלטות היטב בגוף. אני מציע שתבצעי העמסת סוכר לצורך אבחון מדויק של מטבוליזם הסוכרים אצלך.

בכל אופן, איני כאן כדי לאבחן מצבים בריאותיים של גולשים אלא כדי לתת מידע עדכני על ויטמין D והסיכונים הכרוכים בחוסר שלו. כאמור על פי המידע שבידי, נטילת ויטמין D אינה קשורה באופן ישיר בהשמנה.

גדי

השמנה וויטמין די

קראתי את דבריהם של ריבה וגדי
לא שוכנעתי על ידי אף אחד מהם.
נראה לי שגדי לא התנסה בעצמו ומדבר באופן תיאורי.
מהניסיון שלי יש קשר בין נטילת וטמין די לעלייה במשקל.
אני אדם רזה. אוכלת רגיל וללא שענוי בפעילות גופנית. לפני כשנה התגלה אצלי חוסר ויטמין די. התחלתי לקחת 4 טיפות ביום
עליתי ב 7 ק"ג.
אחרי 5 ק"ג לא הפריע לי כי זה התאים לי לעלות קצת
אבל מזה כחודש אני ממש מוטרדת כי העלייה במשקל נמשכת...
וממש לא בא לי להפוך לאשה שמנה.
האם יש עוד שמכירים תופעה כזו?

גמלי בול אותה בעיה.

לוקחת כבר שלושה חודשים או ארבעה ועליתי במשקל בצורה מפחידה... אני שוקלת להפסיק לקחת את הויטמין די... לא ידעתי ולא חשבתי לרגע שזה יגרום לי להשמנה .. ואני בנאדם דיי רזה שפתאום השמינה בצורה קיצונית... השאלה מה הפיתרון לחוסר ויטמין די?

.

שלום לך,

לא ידוע לי על קשר בין נטילת ויטמין D להשמנה. להיפך, ראי כותרת Vitamin D deficiency causes weight gain  (חוסר בויטמין D גורם להשמנה).

אולי ההשמנה קשורה בשינויים בגורמים אחרים בגופך או בהרגלי ההאכילה שלך.

גדי

.

.

.

שלום לך,

אין מחקר המצביע על הבדל בספיגת הויטמין בין נטילה בגלולות או בטיפות.

גדי

גם לי זה קרה

גם לי זה קרה בפרט שאני שומרת תזונה הדוקה, ללא גלוטן ובכל זאת הצלחתי לעלות על המשקל בצורה מחרידה בעוד אני שומרת ולא רק זה, זה גרם לי לרצות סוכר, בעוד שאיני צורכת סוכר ונאלצתי יותר לקחת תמרים במקום...מאד מאדמאד מתוסכלת..מה עושים??

.

שלום לך,

איני יודע מהו משטר התזונה ההדוקה שאת שומרת. בכל אופן, ויטמין D אינו משמין. נקודה.

לגבי התמרים, האינדקס הגליקמי של התמר הוא גבוה יותר מזה של סוכר רגיל. וכמו שהסוכר בדם מטפס במהירות לאחר אכילת תמר, כך הוא גם צונח במהירות ואז רעבים שוב.

לגבי השמנה, היא בדרך כלל קשורה באכילת יתר של פחמימות. אני מציע שתתיעצי עם דיאטנית מקצועית לגבי משטר התזונה שלך.

גדי

לוקחת ויטמין די

אני לוקחת ויטמין די כבר שנה. בחצי שנה הראשונה עשיתי דיאטה וירדתי. אחר כך הפסקתי ועליתי. לדעתי אין קשר לוויטמין, אבל קל לתלות בו עלייה במשקל.

השמנה בעקבות לקיחת ויטמין די

גם אני השמנתי מאוד בגלל לקיחת ויטמין די. אני מנסה להפסיק ואז יש לי כאבים ולא יכולה להפסיק את הויטמין די. גרם לי לאכול הרבה יותר מתוק. ובמעקב בבית עם מד סוכר ראיתי שהסוכר בבוקר ובמשך היום מתחיל לעלות מה שלא היה לפני. זהו מעגל קסמים מין התמכרות לויטמין די, כשלוקחים אותו הרבה זמן קשה להפסיק אותו בגלל הכאבים בעצמות. ממליצה לעקוב עם מד סוכר בבית למי שלוקח ויטמין די.

.

שלום לך,

אין אף מחקר המראה או רומז בדרך ישירה או עקיפה שהויטמין גורם להשמנה.

להיפך. יש מחקרים שמצביעים על כך שתוסף ויטמין D יכול ליעל את הדיאטה. את יכולה לקרוא את המאמר כאן....

גדי