חשיפה לשמש - לאחר התגלות נגעי שמש שסולקו בניתוח

שלום,
לפני מספר שנים אובחנו אצלי 3 מקרים של נגעים טרום סרטניים שהוסרו והביופסיות הראו שאכן, טוב שהוסרו. מאז, טופלתי פעמים ב-efudix, ואני כל כךם חרד מפני השנות החוויה או גרוע מזה, שאני נמנע כנעט באופ מוחלט מחשיפה לאור השמש, ואני מקבל לכך עידוד נלהב מכל רופאי העור שפגשתי.
בינתיים - איזה פלא - גיליתי מחסור חמור ב-ויטמין D ואוסטיופניה, ועוד שלל תסמינים שיתכן שקשורים למחסור בויטמין D ותוצרים אחרים של חשיפה טבעית לשמש. בזכותם, גיליתי גם את האתר הנפלא הזה.

נותרתי עם מספר שאלות:
1. האם ידוע על רופאי עור בארץ שמקבלים את התיזה שחשיפה מושכלת לשמש בטוחה? אתה לא חייב להמליץ על רופא זה או אחר, רק תכוון אותי היכן לחפש. אני מניח שיש. אני אוהב את השמש והוא ממש חסר לי.
2. לאחר שהחזרתי לעצמי רמת ויטמין D מינימאלית בדם - 80 - קופת חולים (כללית) מוכנה לאפשר לי בדיקות מעקב רק פעם ב-2 או 3 שנים. האם ידוע לך אם אפשר לבצע את את הבדיקה האופן פרטי?
אגב - חזרתי לנורמה ע"י נטילת 6000 יחידות על סמך המלצות של grassrootshealth.net- כמו שהמחשבון שלך ממליץ - לעומת 400 שהרופאים קבעו. (רופא העור כלל לא הבין מה אני רוצה ממנו - ההמלצות שקיבלתי היו מרופא המשפחה ומאנדוקרינולוג).

ממשיך בנטילת 4000-6000 יחידות ליום.

תודה מראש,
ג'ק

.

שלום ג'ק,

1. לא ידוע לי על רופאי עור שימליצו על חשיפה מושכלת לשמש

2. יש מכונים פרטיים כגון מכון מור  שיכולים לעשות את הבדיקה באופן פרטי. אם איני טועה, בכל מקרה הם מבקשים הפניה מרופא. ההפניה יכולה להיות על מכתב רופא רגיל. נסה להתקשר ולברר.

גדי

תודה

מעניין. לדעתי צריך למצוא רופאים. אני בטוח שהם קיימים. אין לארה"ב מונופול על שכל ישר.

כשלא נחשפים

כשלא נחשפים לשמש מרגישים חר..... נכון ?

שאלה לג'ק תוך

שאלה לג'ק
תוך כמה זמן מהפסקת החשיפה לשמש עד שגילו אצלך אוסטאופניה ? (שנים? חודשים?)

האם כבר אין לך אוסטאופניה ? איך טיפלו לך בזה ?

תשובה לשאלה

1. האוסטיופניה התגלתה כעבור כ-6 שנים.
2. טרם עשיתי מיפוי עצמות חוזר, כך שאינני יודע.
3. הממסד הרפואי הציע לי לקחת 200-400 יחידות ליום ויטמין D. אני מטפל בעצמי ולוקח 6000 יחידות + תוסף קלציום (סידן) איכותי. כ"כ, אני מקפיד על תזונה נכונה, ומרבה בהליכות.

מה גילך ? האם את

מה גילך ?

האם את האוסטאופניה גילו בגלל תלונות על כאבים ?
אלה שגילו אוסטאופניה הציעו 200-400 יחידות ליום ?!?! זה הטיפול שהם הציעו ?
ואתה מצאת לעצמך טיפול לבד ?! הם לא אמרו לך מה לעשות ?

איזה תוסף קלציום איכותי אתה לוקח ? (גם אני צריך)

תודה !

תשובה

אני בן 63. הגילוי היה אקראי. נודע לי שיש דבר כזה שנקרא מחסור בויטמין D, דרשתי את הבדיקה שהראתה רמה מאד נמוכה, ובתגובה לתוצאות האלה, הופיתי למיפוי עצמות. מאד הופתעתי ללמוד על האפשרות של מחסור בוחטמין D בארץ שתופת שמש כמו שלנו, וחיפשתי באינטרנט. מצאתי את grassrootshealth ואת -vitamin d council. כך שכאשר הציעו לי את טיפול השטחי, כבר ידעתי שהחידושים שמצאתי באיטרנט טרם התקבלו בממסד הרפואי - הדעה הרווחת בין הרופאים היתה שיש בעיה עם הבדיקות - אז טיפלתי בעצמי, ויידעתי את הרופא שלי לכך. לגבי התוסף - חפש אותי בפייסבוק - jack bresler שבוע טוב

הופנת למיפוי

הופנת למיפוי עצמות ? לא לבדיקת צפיפות עצם ?

ל אוסטיאופניה לא מציעים טיפול של 400 יחב"ל ויטמין D ליום בטח כשחסר הויטמין..
נותנים בדר"כ כמה בקבוקים של ויטמין D וסידן..

אין לי פייסבוק
אני מבין שמדובר ב Marvalous ?

אני צריך תוסף 400 מ"ג, יש ?

תשובה

אכן, זה היה צפיפות עצם.
התוסף הוא של 500 מ"ג
תוכל לצלצל אלי ל-052-2563938