כמות הצריכה של ויטמין D לתינוק

יש לי תינוק בן 8 שבועות שמקבל ויטמין D בטפטפת 2 טיפות ליום סה"כ 400 יב"ל
אם בטעות ניתנו לו יותר מ-2 טיפות ליום האם הדבר יכול להזיק?
נעמי

.

שלום נעמי,

ראי תשובה לשאלה דומה כאן

גדי

תודה על

תודה על התגובה.
נרגעתי קצת
נעמי

תינוק

יש לי תינוק בן 7 חודשים שבטעות בזמן שסידרתי לקח את הבקבוק והכניס לפה וכנראה הפקק לא היה נכון סגור והכל נזל השאלה אם זה יעשה לו משהו?!

.

שלום לך,

קודם כל צריך לדעת אם הבקבוקון היה מלא לגמרי או בחלקו וכמה היה בו.

הבקבוקונים לתינוקות שאני מכיר לא משחחרים טיפות בקלות. השאלה היא אם יש ביטחון שתכולת הבקבוקון נכנסה לפיו (לא נראה לי סביר) או שסתם נזלה מסביב.

אם יש לך ביטחון מלא שכל תכולת הבקבוקון נכנסה לפיו והבקבוקון היה מלא ברובו, את צריכה לעשות הפסקה של שבוע שבועיים במתן הויטמין. אם לא, את יכולה להמשיך לתת כרגיל.

כדי ללקות בהרעלת ויטמין D צריך לקחת כמויות דמיוניות (יותר מבקבוקון) של הויטמין. 

גדי

גם לי זה קרה...

גם לי זה קרה... והתשובה של גדי הרגיעה אותי מאוד בדיוק אותו מקרה כמו שלך

ויטמין די לתינוקת

היי באותו הקשר של הויטמין די.. יש לי תינוקת בת חודשיים וחצי ובטעות במקום לטפטף לה 2 טיפות של מי מלח בכל נחיר טיפטפנו לה טיפה אחת של ויטמין די אבל הבעיה היא שבזמן הלחיצה יצאה כמות של נוזל של ויטמין לכל נחיר שגרם לי לנסוסת על היד את הטיפות ואז להבחין שהבקבוק אינו של מי מלח אלא של הויטמין... השאלה עד כמה זה מסוכן ומה עושים ???? תודה רבה

.

שלום לך,

לא ידוע לי מה קורה כאשר מטפטפים ויטמין D לאף. לשאלות מסוג זה יש אחיות לייעוץ טלפוני בקופות החולים 24/7 שגם תדענה לענות בזמן תגובה הרבה יותר מהיר מאשר בפורום זה.

גדי

היי, אני שכחתי

היי,
אני שכחתי את הויטמין D אצל ההורים ויצא השבוע לא נתתי לו. בן 4 חודשים. כמה זה חמור?
באופן כללי לפעמים אני מפספסת. האם יש להם מין מאגר כזה

.

שלום לך,

באופן טבעי, הגוף שלנו "מתוכנן" לייצר כמויות גדולות של הויטמין בקיץ ע"י החשיפה לשמש ולהשתמש בו בחורף. הגוף עושה אגירה ו"מיצוע" של הויטמין. אפשר לפספס ואפשר (וכדאי) להשלים. אם פספסת שבוע, את יכולה לתת לו שבוע עם מינון כפול. פיספסת יום? תשלימי לו למחרת.

גדי