ויטמין D ותנגודת אינסולין

רקע

סוכרת סוג 2 (סוכרת מבוגרים) מתחילה בדרך כלל בתנגודת של הגוף לאינסולין. בשלבים המאד ראשוניים של התנגודת לאינסולין לא ניתן להבחין בה בעזרת בדיקות סוכר בלבד ויש לשלבן עם בדיקות של רמת האינסולין בגוף (בדיקת פפטיד C ). במצב של תנגודת לאינסולין נמדדות בגוף רמות אינסולין גבוהות ורמות סוכר גבוהות במקביל. מהשילוב הזה ניתן ללמוד כי האינסולין מאבד מיעילותו וכי הלבלב נדרש להפריש הרבה אינסולין לצורך העברת הגלוקוז מהדם לתאיי הגוף. במצב מתמשך של תינגודת לאינסולין יש עומס יתר על הלבלב ובסופו של דבר נפגע כושר הייצור של האינסולין ומתפתחת סוכרת מסוג 2. (רמת התנגודת ניתנת לחישוב בעזרת מודלים מתמטיים שונים שאחד מהמקובלים בהם נקרא HOMA).

אז מה חדש?

מחקרים קודמים הראו כבר את הקשר בין רמות ויטמין D נמוכות לתנגודת אינסולין, אך הפעם בדקו החוקרים האם שיפור ברמות הויטמין בגוף מוביל לשיפור בתינגודת לאינסולין. במחקר שנערך בניו-זילנד הראו החוקרים כי מתן של תוסף ויטמין D לנשים הסובלות מתנגודת לאינסולין וממחסור בויטמין D מביא לשיפור בתנגודת לאינסולין.

במחקר כפול סמיות אקראי ומבוקר שנמשך 6 חודשים השתתפו 81 נשים בגילאיי 23-68 שסבלו מתנגודת לאינסולין ( HOMA1> 1.93 ) ומרמות נמוכות של ויטמין D ‏ ( רמות נמוכות מ- 20 ng/dl בעוד הטווח התקין הוא 35-55 ).

הנשים חולקו באופן אקראי ל 2 קבוצות:
39 נשים טופלו בתרופת דמה (פלסבו) ואילו ל- 42 נשים ניתן תוסף של ויטמין D במינון של 4000 יחידות בין לאומיות (יב”ל) ליום.

(יש לציין כי 4,000 יב”ל זוהי כמות גבוהה משמעותית מהכמות הסטנדרטית המומלצת כיום - 400 יב”ל. כמות שלדעת מומחים רבים קטנה מדי בהתחשב בעובדה שמינונים יומיים של עד 10,000 יב”ל נמצאו כבטוחים).

כצפוי בקבוצה שקיבלה את הויטמין עלו החציון והאחוזונים ה-25 ו-75 של רמת ויטמין D באופן משמעותי. (החציון עלה מרמה של 10 ng/dl לרמה של 30 ). במקביל לעלייה ברמת הויטמין בקבוצה שקיבלה את התוסף נראו שיפורים משמעותיים ברגישות לאינסולין ובתנגודת לאינסולין. גם רמת האינסולין בצום ירדה ביחס לקבוצת הביקורת. לא נצפו שינויים ברמת האינסולין בגוף. תנגודת האינסולין השתפרה באופן המשמעותי ביותר בנבדקות שאצלן הייתה רמת הויטמין מעל 32 ng/dl .

סיכום

החוקרים מסכמים כי שיפור ברמת ויטמין D בנשים עם תנגודת אינסולין הביא לשיפור בתנגודת לאינסולין וברגישות לאינסולין. לא נמדד שיפור בכושר הייצור של האינסולין. רמת ויטמין D בגבולות   32-48 ng/ml הביאה לתוצאות הטובות ביותר. התוצאות מספקות ראיות נוספות לצורך בהעלאת רמת ויטמין D.

קישורים: תקציר המחקר 

למחקרים נוספים המראים קשר בין חוסר ויטמין D לסוכרת סוג 2 ראו כאן - (על מחסור בויטמין D וסוכר גבוה בצום, ויטמין D וסוכרת סוג 2 ).